Opcje przeglądania
Promocja
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Nowości
Amix Reco-Pro 500g Power Recovery
Amix Reco-Pro 500g Power Recovery
109,99 zł
szt.
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy
    (30 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Evolite IsoElite 1:1 Evolite IsoElite 1:1
Cena: 39,99 zł
zobacz więcej

Odżywki białkowe stanowią podstawę suplementacji wielu sportowców na całym świecie. Jednym z ich najważniejszych zadań jest uzupełnienie wszelkich niedoborów budulca w prowadzonej diecie. Prawidłowa podaż protein warunkuje utrzymanie odpowiedniego tempa przyrostu beztłuszczowej tkanki mięśniowej, jak i sprawnej regeneracji powysiłkowej. Oczywiście jakość oraz klasa jaką prezentuje dana odżywka białkowa, ma olbrzymie znaczenie. Trudno bowiem oczekiwać po preparacie opartym głównie o roślinne frakcje białkowe znakomitego profilu aminokwasowego czy też wartości biologicznej (białka roślinne charakteryzują się zazwyczaj bardzo niskimi tego typu wskaźnikami).

Pojawia się pytanie - po jakie białko, odżywkę białkową zatem należy sięgać? Odpowiedź wydaje się prosta - najwyższej jakości!

Warto zdać sobie sprawę, że nawet odżywki białkowe oparte w pełni o frakcje zwierzęce mogą mieć pewne problemy z rozpuszczalnością, czy nawet charakteryzować się kiepskim smakiem. Ostatecznie jednak zaspokoją potrzeby mięśni i organizmu na odpowiednią mieszankę aminokwasów, co przełoży się na spodziewane efekty w postaci dużych i silnych mięśni. Odżywka ma w pierwszej kolejności działać, ale dlaczego miałbyś się męczyć jej kiepskim smakiem? Dlatego aktualnie nawet tańsze produkty nie są zaniedbywane pod kątem smaku i ich walorów organoleptycznych.

Odżywki białkowe można podzielić na:

- koncentraty białek serwatki (WPC),

Jest to najbardziej popularny typ odżywek białkowych jakie stosowane są przez sportowców - łączy bowiem korzystną cenę z pełnowartościowym charakterem.

- izolaty białek serwatki (WPI),

Polecana zwykle zawodowcom odżywka proteinowa, której kinetyka przyswajania jest jedną z najszybszych. Aminokwasy pochodzące z WPI przedostają się do krwiobiegu już w kilka minut od spożycia porcji.

- hydrolizaty białek serwatki (WPH).

Preparaty ego typu stanowią jeden z najlepszych wyborów, które może dokonać sportowiec - szczególnie gdy masz do czynienia zhydrolizowany izolatem serwatki. Niemal natychmiastowe przyswajanie, doskonała przyswajalność oraz bardzo wysoka wartość biologiczna - to tylko kilak z wielu zalet tego typu odżywek białkowych.

Każdy z powyższych typów produktów doskonale sprawdzi się w ciągu dnia, jak i po treningu celem zaspokojenia potrzeb przemęczonych mięśni. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że najszybciej wchłaniany pozostanie zawsze hydrolizat, następnie izolat oraz koncentrat białek serwatki. Mieszanki i ich charakterystyka jest w pełni zależna od zastosowanych w nich frakcji. Jeżeli producent umieścił w składzie kazeinian wapnia bądź kazeinę micelarną, to z pewnością taka odżywka białkowa sprawdzi się także przed snem.

Jakie białko na masę? Każde, najlepiej pełnowartościowe, czyli pochodzenia zwierzęcego - ze względu na swój znakomity profil aminokwasowy oraz wysoką wartość biologiczną. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego białka pod konkretną porę jego przyjmowania, tak aby zapewnił maksymalną optymalizację procesów anabolicznych. Ostatecznie to właśnie one stanowią podstawę przyrostów suchej tkanki mięśniowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl